CESTA DO ŠKOLY

Covidová situace dovolila a tak se v sobotu 28.8.2021 mohl uskutečnit i 1.ročník dopravně bezpečnostní akce pro děti ve spolupráci Dodávkář v pohybu a Mateřské centrum Kučeráček z.s. To celé pod hlavičkou slavností obce Kučerov, za což moc děkujeme. Díky patří též organizaci BESIP a Policii ČR za věnovaný materiál a velice vstřícný přístup.

Organizační tým, dopravní hřiště, děti.

Letošní 1.ročník byl na téma “Cesta do školy”. Chtěli jsme podpořit snahu rodičů naučit své ratolesti bezpečné cestě do/z školy v dnešním provozu. Vytvořili jsme proto dopravní hřiště. Okolnosti nás nakonec donutily k improvizaci, avšak konečný výsledek měl u dětí úspěch.

Úkolem následujícího stanoviště bylo seznámit děti se základními dopravními a takovými značkami, se kterými se nejčastěji potkávají na cestě do/z školy. Vědět například kde a jak bezpečně přes silnici. Vzhledem k umístění těchto úkolů bych též stanoviště označil minimálně za atraktivní.

Odměnou za správné odpovědi byl dárek v podobě reflexních prvků, omalovánek a dalších drobností s dopravně bezpečnostní tematikou.

Třetí a poslední stanoviště byl koutek s omalovánkami, pracovními listy a dalším materiálem pro vytvoření malé dílničky. Což bylo též bezva.

Závěrem jsem se zeptal:

Hlavní organizátorka zábavy pro děti předsedkyně Mateřského centra Kučeráček z.s. Jitka Mašková

Jak by jsi zhodnotila letošní ročník zábavy pro děti na slavnostech obce?
Letos jsme program pro děti obohatili o nové prvky a výsledek byl nad očekávání. Akci hodnotím velmi pozitivně.

Proč jsi se rozhodla ke spolupráci s Dodávkářem v pohybu?
Vyzkoušeli jsme vzdělávací formu zábavy a dopravní hřiště bylo pro tento účel perfektní. Děti si to moc užily. David to s nimi umí, ve svém oboru má jistý přehled a zkušenosti. Příští rok si to jistě zopakujeme.

Na co se můžeme těšit v příštím ročníku?
Budeme dále rozšiřovat programovou nabídku a dodat reálnější tvář praktické části dopravního hřiště.

Starostka obce Kučerov Marie Lokajová.

Jaká byla Vaše spokojenost s přípravami a průběhem letošního ročníku slavností?
S přípravou na letošní slavnosti jsem byla velmi spokojená. Mám kolem sebe skvělý tým obecních zaměstnanců, díky nimž byly přípravy jednodušší. Ale i tak to byl opět dvouměsíční maratón příprav. Každý kdo tyto akce pořádá ví, jak je organizace takových akcí časově náročná.Zvláště když jsme v letošním roce museli měnit termín slavnosti z důvodu shánění hudební reprodukce. Původně nasmlouvaná kapela musela vystoupení zrušit a tak nastal velký problém sehnat novou kapelu. V letošním roce, kdy každý dohání akce odložené kvůli covidu, téměř nadlidský úkol. S průběhem letošní slavnosti jsem osobně byla velmi spokojená. Z dosavadních ohlasů soudím, že i občanům a návštěvníkům se akce líbila. Velký podíl na úspěchu měli zástupci spolků, kteří odvedli skvělou práci při zajištění občerstvení a programu pro děti. Tímto bych jim všem chtěla moc poděkovat.

Náhled do budoucna. Stanou se slavnosti obce další Kučerovskou tradicí? 
Ráda bych, aby tomu tak bylo. Osobně si myslím, že je to skvělá příležitost jak zprezentovat občanům spolupráci obce a spolků, která je pro život v obci velmi důležitá. A také je to příjemné setkání s občany.V loňském roce jsme slavnost uspořádali jakožto oslavu získaného druhého místa v soutěži Náš evropský projekt, kde naše obec získala druhé místo za rekonstrukci budovy obecního úřadu. A jelikož se slavnost občanům velmi líbila, rozhodli jsme se ji zopakovat.Letošní ročník byl pojat jako setkání občanů dvou obcí – obce Kučerov a Hlubočany. Jsem potěšena, že k nám občané z obce Hlubočany zavítali a měli jsme tak možnost se navzájem poznat.

Můžete nás něčím již dnes nalákat na příští ročník?
Zatím nemáme konkrétní představu. Ale určitě chceme zůstat u konceptu slavnosti a to je prezentace spolupráce obce a spolků. Termín příští slavnosti je stanoven na první sobotu v září. Další podrobnosti zatím nechci zveřejňovat, i když nějaké představy již mám.

Oběma ženám děkuji za rozhovor a přeji do budoucna mnoho úspěchů.

Akce je za náma a těšíme již dnes na další ročník. Za Dodávkáře v pohybu mohu prozradit, že dopravní hřiště bude na 2.ročníku prostě perfektní. Paní starostka prozradila den příštího ročníku a já vás všechny na něj srdečně zvu. Bude to stát za to.

Velký dík za aktivní přístup, zájem a pomoc s dopravním hřištěm patří Simonce Formánkové. Děkuji

Mnoho šťastných km přeje váš
Dodávkář

Fotogalerie z akce